ورود
بستن

دادکان: انتخابات فدراسیون فوتبال مهندسی شده بود

خبرها / ورزشی

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت:انتخابات فدراسیون فوتبال مهندسی شده است این اتفاق می‌افتد نه در فوتبال بلکه در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش . در زمان من هم این افتاده بود ولی من تلاش می‌کردم این بحث‌ها را از بین ببرم.

لایحه بودجه باید به نفع محرومان جامعه باشد

خبرها / سیاسی / مجلس

عباس گودرزی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بودجه‌ای که از طرف دولت پیشنهاد می‌گردد و به تصویب مجلس می‌رسد باید به نفع محرومان جامعه باشد، اگر قرار است صرفه‌جویی شود چرا از جیب محرومان جامعه این اتفاق افتد؟ آیا دیواری کوتاه‌تر از طبقات محروم جامعه پیدا نمی‌شود؟

ورود بخش خصوصی به حوزه زیربنا برای تسریع پروژه‌های ریلی

تاپ نیوز2 / تیتر اخبار راه آهن / حمل و نقل / ریلی

ورود بخش خصوصی به حوزه زیربنابرای تسریع پروژه‌های ریلی

در حال حاضر مساله اصلی این است که آن انتظاری که از سرعت انجام پروژه‌‌ها وجود دارد، میسر نمی‌شود. حال با توجه به اینکه توسعه زیربنا کاملا در اختیار دولت است به‌عنوان پیشنهاد و راه‌برون رفت از مشکل شاید بتوان مدل بهره‌برداری به‌ویژه در پروژه‌های زیربنایی را را به نفع ورود بخش خصوصی داخلی و برای سرعت‌دهی به انجام پروژه‌ها به ویژه با توجه به بودجه‌ریزی ناقص به بخش ریلی، تغییر داد.

اما و اگرهای تامین مالی پروژه‌های ریلی لیزینگ ریلی، چرا و چگونه؟

گزارش ویژه

 حال با توجه به اینکه ایران در توسعه حمل‌ونقل ریلی در جایگاه قابل توجهی نیست و ملزومات این صنعت، اغلب قدیمی هستند بدون کمک بخش خصوصی در کنار امکان فاینانس خارجی و انتقال تکنولوژی به کشور، تعامل مثبت سیاسی با کشورهایی که برای همکاری در این حوزه اقدام می‌کنند، استفاده از کمک مالی دولت، استفاده از منابع لیزینگی‌ای همچون صندوق توسعه ملی، امکان رشد سریع‌تر آن وجود ندارد.

صفحه قبل صفحه بعد

فهرست